Boys track: 2018 PAC All-Conference selections

Pioneer Athletic Conference 2017-2018 Boys Track All-Conference
First Team
 
 
 
100m Hurdles
Alex Yablonski
Methacton
12
100m
Jamison Moccia
Boyertown
10
200m
Jamison Moccia
Boyertown
10
4x800m
Spring-Ford
Spring-Ford
 
300m hurdles
Chris Huber
Methacton
12
1600m
Liam Conway
Owen J Roberts
12
3200m
Liam Conway
Owen J Roberts
12
4x100m
Perkiomen Valley
Perkiomen Valley
 
400m
Sean O'Neill
Phoenixville
12
800m
Liam Conway
Owen J Roberts
12
4x400m
Owen J Roberts
Owen J Roberts
 
Pole Vault
Alex Caballero
Pottstown
12
High Jump
Ethan Michaels
Boyertown
10
Triple Jump
Jacob Howard
Pottstown
12
Long Jump
Jacob Howard
Pottstown
12
Javelin
Seth Esterly
Boyertown
12
Shot Put
Aidan Hayward
Owen J Roberts
11
Discus
Patrick Maloney
Methacton
12
Second Team
 
 
 
100m Hurdles
Scott Honicker
Owen J Roberts
11
100m
Azeez Adedokun
Perkiomen Valley
11
200m
Austin Montgomery
Norristown
10
4x800m
Boyertown
Boyertown
 
300m hurdles
Ryan Dao
Perkiomen Valley
12
1600m
Kyle Malmstrom
Owen J Roberts
12
3200m
Jacob McKenna
Spring-Ford
12
4x100m
Spring-Ford
Spring-Ford
 
400m
Frank Dalton
Upper Merion
12
800m
Kyle Malmstrom
Owen J Roberts
12
4x400m
Boyertown
Boyertown
 
Pole Vault
Evan Hanney
Upper Perkiomen
12
High Jump
Jacob Howard
Pottstown
12
Triple Jump
Michael Ziegler
Pottsgrove
12
Long Jump
Tyrese Reid
Upper Perkiomen
10
Javelin
Chalmers Stroup
Upper Perkiomen
11
Shot Put
Justin Adams
Pottsgrove
11
Discus
Aidan Hayward
Owen J Roberts
11
Honorable Mention
 
 
100m Hurdles
Chris Huber
Methacton
12
100m
Tyrese Reid
Upper Perkiomen
10
200m
Tyrese Reid
Upper Perkiomen
10
4x800m
Methacton
Methacton
 
300m hurdles
Scott Honicker
Owen J Roberts
11
1600m
Jacob McKenna
Spring-Ford
12
3200m
Linus Blatz
Owen J Roberts
11
4x100m
Pottstown
Pottstown
 
400m
Isaac Gale
Phoenixville
11
800m
Milan Sharma
Spring-Ford
12
4x400m
Perkiomen Valley
Perkiomen Valley
 
Pole Vault
Hunter Flack
Upper Perkiomen
9
High Jump
Josh Clark & Andrew Bregman
Methacton
Both 10
Triple Jump
Chris Meehan
Methacton
11
Long Jump
Anthony Brown
Pottstown
10
Javelin
John Keenan
Methacton
12
Shot Put
Jason Wagner
Perkiomen Valley
11
Discus
Matthew Stuetz
Boyertown
12