PAC boys swimming wrap (1/16)

Boyertown 96, Pope John Paul II 50
200 medley relay: Boyertown (Owen Miller, Kyle Engler, Nolan Benner, Aron Pribeli) 1:49.09
200 free: Conner Stoudt, B, 1:55.71
200 IM: Owen Miller, B, 2:04.90
50 free: Justin Morris, B, 24.71
100 fly: Justin Morris, B, 59.18
100 free: Sebastian Emrick, B, 58.07
500 free: Nolan Benner, B, 5:00.46
200 free relay: Boyertown (Owen Miller, Conner Stoudt, Aron Pribeli, Kyle ENgler) 1:37.84
*100 back: Hugh Trexler, PJP, 1:34.05
*100 breast: Josh Murtaugh, PJP, 1:09.99
*400 free relay: Pope John Paul (Bobby McCauley, Matt Brun, Owen Bator, Hugh Trexler) 5:15.75.
*Time only
 
Owen J. Roberts 101, Methacton 77
200 medley relay – OJR (Dalton Fink, Jonah Kasznay, Will Cano, Joe Feiser) 1:41.84
200 free – Nathan VanNatter (OJR)  1:48.93
200 IM – Jonah Kasznay (OJR) 2:02.37
50 free – Will Cano (OJR) 22.63
Diving – Tristan Olson (OJR) 185.55
100 fly – Dalton Fink (OJR) 51.09
100 free – Will Cano (OJR) 49.31
500 free – Jonah Kasznay (OJR) 5:01.30
200 free relay – OJR (Feiser, Will Blackledge, Eskander Bierman, VanNatter), 1:37.36
100 back – Dalton Fink (OJR) 53.06
100 breast – Nathan VanNatter (OJR) 1:03.16
*400 free relay – Methacton (Tommy Gibbs, Christopher Groff, Dylan Phan, Jan Perez-Bonilla) 3:36.74
*Time only
 
Upper Merion 113, Perkiomen Valley 72
200 medley relay – Upper Merion (Michael Lemishko, Justin Wang, Moustafa Galal Dawood, Cody Nguyen) 1:45.38
200 free – Jacob Replogle (PV)  1:50.26
200 IM – Michael Lemishko (UM) 2:07.52
50 free – Cody Nguyen (UM) 22.37
Diving – Evan Brzoska (PV) 217.50
100 fly – Dylan Alexander (PV) 57.90
100 free – Cody Nguyen (UM) 49.14
500 free – Jack Larkin (UM) 4:59.09
200 free relay – Upper Merion (Alex Hoy, Luca Baicoianu, Luke Andraka, Justin Wang) 1:36.64
100 back – Jack Replogle (PV) 55.66
100 breast – Justin Wang (UM) 1:07.53
400 free relay – Upper Merion (Nguyen, Baicolanu, Larkin, Lemishko) 3:26.10
 
Spring-Ford 93, Upper Perkiomen 74
200 Medley Relay
1:52.03
SF
Andrew Cubbler, Nick Tufillaro, Sean Laing, Cory Laing
200 Freestyle
1:47.09
UP
Sean Lyman
 
 
 
 
200 IM
2:08.80
SF
Luke McKenna
 
 
 
 
50 Free
22.60
SF
Brendan Baganski
 
 
 
 
100 Butterfly
54.25
SF
Sean Laing
 
 
 
 
100 Freestyle
49.59
SF
Brendan Baganski
 
 
 
 
500 Freestyle
5:05.14
SF
Luke McKenna
 
 
 
 
200 Free Relay
1:33.45
SF
Brendan Baganski, Sean Laing, Cory Laing, Jacob Dourte
100 Backstroke
57.12
SF
Andrew Cubbler
 
 
 
 
100 Breaststroke
1:02.45
UP
Kevin Kovalenko
 
 
 
 
400 Free Relay
3:27.96
UP
Sean Lyman, Eric Harter, Kevin Kovalenko, Trevor Cairns