PAC Weekly Schedule - April 15-20

 
Monday, April 15
BASEBALL
Norristown at Spring-Ford, 4 pm
Boyertown at Methacton, 4 pm
Pottstown at Pottsgrove, 4 pm
Upper Merion at Phoenixville, 4 pm
Upper Perkiomen at Pope John Paul II, 4 pm
Owen J. Roberts at Perkiomen Valley, 7 pm
SOFTBALL
Spring-Ford at Norristown, 4 pm
Methacton at Boyertown, 4 pm
Pottsgrove at Pottstown, 4 pm
Phoenixville at Upper Merion, 4 pm
Pope John Paul II at Upper Perkiomen, 4 pm
Perkiomen Valley at Owen J. Roberts, 7 pm
BOYS LACROSSE
Nonleague
Holy Ghost Prep at Pope John Paul II, 3:45 pm
Pottsgrove at Sun Valley, 5 pm
GIRLS LACROSSE
Nonleague
Pottsgrove at Academy Park, 3:45 pm
Moravian Academy at Upper Perkiomen, 3:45 pm
Owen J. Roberts at Manheim Township, 4:15 pm
BOYS TENNIS
Pottsgrove at Spring-Ford, 3:30 pm
Upper Merion at Boyertown, 3:30 pm
Owen J. Roberts at Pope John Paul II, 3:30 pm
Perkiomen Valley at Methacton, 3:30 pm
Phoenixville at Upper Perkiomen, 3:30 pm
BOYS AND GIRLS TRACK AND FIELD
Methacton at Norristown, 3:15 pm
Upper Perkiomen at Phoenixville, 3:15 pm
 
Tuesday, April 16
BASEBALL
Pottstown at Owen J. Roberts, 4 pm
SOFTBALL
Owen J. Roberts at Pottstown, 4 pm
BOYS LACROSSE
Methacton at Interboro, 3:30 pm
Pottsgrove at Perkiomen Valley, 3:45 pm
Pope John Paul II at Phoenixville, 3:45 pm
Spring-Ford at Upper Merion, 5:30 pm
Boyertown at Owen J. Roberts, 7 pm
GIRLS LACROSSE
Spring-Ford at Perkiomen Valley, 3:45 pm
Norristown at Boyertown (varsity only), 3:45 pm
Owen J. Roberts at Methacton, 3:45 pm
Phoenixville at Pottsgrove, 3:45 pm
Upper Merion at Pope John Paul II, 3:45 pm
BOYS TENNIS
Pottsgrove at Upper Perkiomen, 3:30 pm
Nonleague
Conrad Weiser at Boyertown, 3:30 pm
Pope John Paul II at Souderton, 3:30 pm
BOYS AND GIRLS TRACK AND FIELD
Boyertown at Perkiomen Valley, 3:15 pm
Spring-Ford at Owen J. Roberts, 3:15 pm
 
Wednesday, April 17
BASEBALL
Spring-Ford at Phoenixville, 4 pm
Boyertown at Pope John Paul II, 4 pm
Perkiomen Valley at Pottstown, 4 pm
Um at Norristown, 4 pm
Upper Perkiomen at Owen J. Roberts, 7 pm
SOFTBALL
Owen J. Roberts at Upper Perkiomen, 4 pm
Pottstown at Perkiomen Valley, 4 pm
Pottsgrove at Methacton, 4 pm
Phoenixville at Spring-Ford, 6 pm
Norristown at Upper Merion, 7 pm
Pope John Paul II at Boyertown (Pine Forge AA), 7 pm
GIRLS LACROSSE
Pottstown at Upper Perkiomen, 5:30 pm
BOYS TENNIS
Upper Merion at Pottstown, 1 pm
Spring-Ford at Owen J. Roberts, 3:30 pm
Perkiomen Valley at Boyertown, 3:30 pm
Pope John Paul II at Methacton, 3:30 pm
Nonleague
Quakertown at Pottsgrove, 3:30 pm
BOYS AND GIRLS TRACK AND FIELD
Pottsgrove at Upper Merion, 3:15 pm
Pope John Paul II at Pottstown, 3:15 pm
 
Thursday, April 18
BASEBALL
Nonleague
Bensalem at Upper Merion, 11 am
Phoenixville at Strath Haven, 3:45 pm
WC Rustin at Boyertown, 4 pm
Fleetwood at Upper Perkiomen, 4 pm
SOFTBALL
Nonleague
Boyertown at Downingtown West, 3:45 pm
Daniel Boone at Upper Perkiomen, 4 pm
Downingtown East at Owen J. Roberts, 7 pm
BOYS LACROSSE
Interboro at Spring-Ford, 10 am
Phoenixville at Pottsgrove, 3:45 pm
Boyertown at Methacton, 7 pm
Owen J. Roberts at Perkiomen Valley, 7 pm
GIRLS LACROSSE
Owen J. Roberts at Perkiomen Valley, 3:45 pm
Pottsgrove at Pottstown, 3:45 pm
Upper Merion at Phoenixville, 3:45 pm
Boyertown at Methacton, 7 pm
BOYS AND GIRLS TRACK AND FIELD
Pirate Invitational (Palisades), 9 am
Twin Valley Invitational, 3:30 pm
 
Saturday, April 20
BASEBALL
Nonleague
Wilson at Boyertown, 11 am
BOYS LACROSSE
Nonleague
Great Valley at Boyertown, 10 am
BOYS AND GIRLS TRACK AND FIELD
Kellerman Invitational (Great Valley), 9 am
CB West Relays, 10 am
Wissahickon Relays, 10 am